QuickPlast

Plastry Zdrowotne

Artykuły

Różne objawy kamicy nerkowej

63Kamica nerkowa jest bardzo częstą chorobą, która występuje u wielu osób w różnych wieku. Dlatego objawy kamicy nerkowej odczuwane są przez osoby w każdym wieku i są one leczone przez lekarzy różnych specjalności. Osoba z kamicą nerkową trafia najpierw do lekarza rodzinnego, a następnie do lekarza urologa.

Urolog będzie potrafił przeprowadzić u swojego pacjenta dogłębną diagnostykę pozwalającą na ustalenie głównych przyczyn wystąpienia kamicy nerkowej, ale też na ustalenie, jaki plan leczenia powinien zostać wprowadzony u konkretnej osoby. Kiedy kamienie nerkowe zaczynają przesuwać się po nerce, wówczas może wystąpić kamica moczowa. Powoduje ona ostry ból w drogach moczowych i może sprawiać, że osoba chora nie będzie w stanie przez jakiś czas oddawać moczu. Jednak objawów kamieni nerkowych może być znacznie więcej.

Różnej wielkości kamieni na nerkach objawy mogą sprawiać, że osoba chora nie będzie w stanie nawet przez kilka dni oddawać moczu, a wówczas będzie musiała trafić do szpitala, gdzie przejdzie leczenie szpitalne służące udrożnieniu układu moczowego. Wśród kamieni w nerkach objawów wymienia się także gorączkę, brak apetytu i biegunkę, która może się pojawiać co jakiś czas podczas kolejnych ataków bólowych. W związku z tym osoba chora będzie musiała przyjmować w trakcie leczenia bardzo różne leki, nie tylko przeciwbólowe, ale również usprawniające ogólne funkcjonowanie organizmu. Dzięki temu pacjent urologiczny będzie mógł pomału wracać do zdrowia.