QuickPlast

Plastry Zdrowotne

Artykuły

Właściwości emolientów

Właściwości posiadane przez emolienty polegają głównie na bardzo intensywnym nawilżaniu wysuszonej skóry, która może posiadać skłonności do występowania u niej różnych podrażnień. Dlatego bardzo intensywnie nawilżające emolienty używane są przede wszystkim przez osoby posiadające skórę atopową ze skłonnością do alergii oraz powstawania na niej różnego rodzaju podrażnień, a nawet zranień.

Poza tym po emolienty sięgają także osoby, które posiadają po prostu bardzo przesuszoną skórę i chciałyby ją bardziej nawilżyć. Jednak takie osoby zwracają uwagę na to, że czasami działanie emolientów jest dla nich zbyt intensywne, dlatego nie zawsze lubią po nie sięgać w celu intensywnego nawilżenia skóry i wolą wykorzystywać w tym celu mniej intensywnie nawilżające produkty kosmetyczne. Zwracają jednak uwagę na to, że sięgnięcie po emolienty wieczorem po zmyciu makijażu sprawia, że z rana ich skóra wygląda bardzo dobrze.

Właściwości emolientów mogą być także wykorzystywane przez osoby walczące z trądzikiem. Takie osoby bardzo często muszą sięgać po silne środki służące do usuwania z twarzy trądziku, a wobec tego ich twarz może się bardzo wysuszać, a oprócz tego mogą powstawać na niej różne podrażnienia związane z działaniem środków na trądzik. Wobec tego użycie odpowiedniego emolientu jest bardzo ważne, aby skóra osoby posiadającej trądzik mogła zostać odpowiednio zregenerowana i przygotowana w ten sposób do dalszych etapów leczenia. Tylko wówczas takie leczenie będzie mogło być w pełni skuteczne i bezpieczne dla skóry.